İNDİRİMLİ ELEKTRİK KULLANIMI
 / / İndirimli Elektrik Nedir

Elektrik İndirimi

Bir tüketici olarak, elektrik kullanımı anlamında, tedarikçi firmanızı artık kendinizin seçebilme hakkına sahip olduğunuzu ve bu durumda kullandığınız elektriğin maliyetini azaltabileceğinizi biliyor musunuz?

 

İndirimli Elektrik’ten Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Aslında bu sorunun cevabını net olarak verebilmek için bahsetmemiz gereken nokta, “İndirimli Elektrik” kavramıdır. İndirimli elektrik kavramının tam olarak neye karşılık geldiği ve indirimli elektrikten nasıl yararlanabileceğiniz konusuna gelince; bir tüketici olarak yıllık elektrik tüketiminiz 2000 kWh’dan fazla ise siz de, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) tarafından belirlenen, 2017 yılında geçerli olan kanun çerçevesinde “Serbest Tüketici” sınıfına giriyorsunuz demektir. Bu durumda, elektrik aboneliğinizi istediğiniz özel bir tedarikçi firmaya taşıyıp, indirimli elektrikten yararlanabilirsiniz.

 

Serbest Tüketici Kimdir?

“Serbest Tüketici” sıfatını kazanabilmeniz için yıllık elektrik tüketiminizin 2000 kWh’dan fazla olması yani  daha basit bir dille anlatmamız gerekirse, aylık ortalama 69TL’den fazla elektrik faturası ödüyor olmanız esas kriterdir. 2015 itibariyle uygulanan bu yeni durum, serbest tüketici olarak sizin, özel elektrik tedarik firmaları arasından en uygun olanı seçebilmeniz ve evinizin, ofisinizin ya da diğer tüm elektrik kullandığınız mecraların elektrik maliyetini minimize etmeniz anlamına gelir. Siz de eğer “Serbest Tüketici” kriterlerini karşılıyorsanız, Doğuş Enerji güvencesiyle 220PLUS’a elektrik aboneliğinizi taşıyıp, 220PLUS’IN size özel fırsatlarla dolu dünyasına katılmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

 

220PLUS’ın Size Sunduğu Fırsatlar Dünyası’ndan Yararlanın!

220PLUS’a geçtiğiniz an itibariyle elektriğinizi indirimli kullanmaya başlar ve elektrik giderlerinizden maksimum tasarruf sağlamış olursunuz. 220PLUS’ın siz tüketicileri düşünen Akıllı Tarifeleri’nden (Sabit İndirimli - Çevreyi Düşünür - Zamlardan Etkilenmez) birine sahip olarak, ihtiyacınız doğrultusunda indirimli elektrik fırsatından yararlanabilirsiniz. 220PLUS’a geçtiğinizde elektrik faturalarınızın doğruluğu konusunda sıkıntı yaşamaz, anında çözümler üreten müşteri odaklı özel bir ekip ile çalışmanın kalitesini hissedersiniz. Ayrıca 220PLUS’a geçerek sağlayacağınız tasarruflar yalnızca elektrik kullanımından doğan tasarruf ile sınırlı kalmayıp, bu tasarruflar size uçak biletinden bedava alışverişe, tuttuğunuz takımın maçlarını tribünden izleyebilmenizden sinema biletlerine kadar birçok alanda katlanarak geri döner.

Elektrik Aboneliğimi 220PLUS’a Nasıl Taşırım?

Öncelikle “Serbest Tüketici” olduğunuzdan emin olmalısınız. Aylık ortalama 69TL ve üzerinde elektrik faturası ödüyorsanız 220PLUS abonesi olabilir, 220PLUS’ın avantajlarla dolu dünyasına giriş yapabilirsiniz.