İNDİRİMLİ ELEKTRİK

 / İndirimli Elektrik

İNDİRİMLİ ELEKTRİK

Daha uygun fiyata elektrik satışı gerçekleştiren elektrik dağıtım şirketleri ile şu anda ödemek zorunda olduğunuz elektrik bedelinden daha azını ödeyebilirsiniz.

Özel elektrik dağıtım şirketlerinin elektrik piyasasındaki artan etkinliği ve EPDK tarafından alınan, 30 Ocak 2014 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanan 4840 numaralı karar ile tüketiciler elektrik hizmeti aldığı tedarikçiyi değiştirebiliyor. Bu sayede 220PLUS, İndirimli Elektrik satışı gerçekleştirebiliyor ve tüketicilerin indirimli elektrik kullanımı elektrik kullanımı mümkün oluyor. Siz de 220PLUS’a geçerek Doğuş enerji güvencesi ile indirimli elektrik kullanabilir, elektrik harcamalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz.

İndirimli Elektrik Nedir?

İndirimli elektrik kavramını kısaca şöyle özetleyebiliriz; özel elektrik tedarik şirketlerinin müşterilerine uyguladığı, ulusal elektrik tarifelerine oranla daha düşük birim fiyattan faturalandırılan elektriktir. İndirimli elektrik kullanırken elektriğinizin kalitesinde herhangi bir farklılık olmaz, sayacınızda, kablonuzda ve altyapınızda hiçbir değişiklik yaşamazsınız.   

İndirimli elektrik tedariki yalnızca Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından lisans verilmiş elektrik tedarik şirketleri tarafından gerçekleştirilebilir. Doğuş Enerji güvencesi ile 220PLUS’a geçenler indirimli elektrik kullanarak elektrik tasarrufu ederken aynı zamanda 220PLUS avantajlarından da yararlanır. Serbest Tüketici limitinin düşmesiyle birlikte, günümüzde indirimli elektrik kullanım oranı artmaya başlamıştır. Son 3-4 yıldır limitler düzenli olarak düşürülerek indirimli elektrik kullanımı daha da yaygın hale getirilmiştir.  

İndirimli Elektrik Satışı nasıl gerçekleşir?

Elektrik hizmeti aldığınız tedarikçiniz, TEDAŞ tarafından belirlenmiş elektrik satış tarifesinin daha altında, size özel bir fiyat sunarak indirimli elektrik satışı gerçekleştirebilir. İndirimli elektrik kullanarak aynı miktarda elektrik tüketimi yaparken, daha az elektrik faturası ödersiniz. Üstelik 220PLUS güvencesi ile başvuru sürecinizde elektriğiniz kesilmez, sayacınız değişmez. 220PLUS’a geçiş için web sitemizden ya da mail adresimizden başvuru yapabilirsiniz.

Kimler indirimli elektrik kullanımına geçebilir?

Aylık ortalama elektrik tüketiminin 69 TL’nin üzerinde olması ile “Serbest Tüketici” sınıfına giren kullanıcılar, indirimli elektrik kullanımından faydalanabilir. İlk yıllarda çok yüksek olan serbest tüketici limiti sadece büyük montanlı tüketimi olan kurumsal firmaların ve sanayi kuruluşlarının indirimli elektrik kullanımına izin verirken bu limit her geçen yıl giderek azalmıştır. Günümüzde küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ve meskenler de indirimli elektrik kullanabilmektedir. Eğer serbest tüketici olma kriterlerini yerine getiriyorsanız, 220PLUS’a geçerek artısı en bol elektrik ile tanışabilir ve indirimli elektrik kullanmaya başlayabilirsiniz.

İndirimli Elektrik Kullanımı Ne Zaman Hayatımıza Girdi?

2001 yılından beri Serbest Tüketici olarak indirimli elektrik kullanmak mümkün olmasına rağmen tedarikçi değiştirmek için gerekli elektrik tüketim bedeli bugünkü kadar uygun değildi. 2017 yılında EPDK tarafından Serbest Tüketici limitinin 2.000 kWh’a düşürülmesiyle, aylık ortalama elektrik tüketimi 69 TL‘nin üzerinde olan tüketiciler tedarikçisini değiştirerek, indirimli elektrik kullanımına geçebiliyor. Serbest Tüketici olarak herhangi bir tesisat değişikliğine gerek kalmadan, indirimli elektrik kullanımına başlayabiliyor.

İndirimli Elektrik Kullanımına Geçiş Süreci

220PLUS ile indirimli elektrik kullanımına geçerken; elektriğinizi yine aynı kaynaktan aldığınız için elektriğinizin alt yapısı değişmiyor ve elektrik kesintisi yaşamıyorsunuz. Elektrik geçiş sürecinde aboneler çeşitli endişeler yaşamaktadır. Günümüzde elektrik, hayatımızın vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır Bu sebeple elektrik kesintisi ya da arızası gibi durumlar tüketicilerin asla istemediği bir hadise haline gelmiştir. İndirimli Elektrik tedarikçiniz 220PLUS’a geçiş esnasında ve geçtikten sonra hissedeceğiniz tek değişiklik hafiflemiş elektrik faturalarınız olacaktır.